Hazal Kaya o denli bir noktaya dokundu ki, birçok kişi içindekileri döktü!

Hazal Kaya o denli bir noktaya dokundu ki, birçok kişi içindekileri döktü!

25 Mart 2020 0 Yazar: Larus


Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarını sonlandırma kararının altında yatan en kıymetli sebep bu virüsü yaş almış vatandaşlarımızın atlatmasının sıkıntı olması ve büyük tehlike altında oldukları gerçeği idi.

Fakat hususa bu noktadan bakmayan ve yaşlı vatandaşlarımızın virüsü taşıyan ve bulaştıran kimseler üzere algılanmasına isyan eden Hazal Kaya, twitter hesabından bu yanlışın düzeltilmesi gerektiğini haykırdı.

Oyuncu, şu bildirisi ile dikkatleri bu noktaya topladı: Yahu “yaşlılar” risk kümesi, yani bu virüsü kapmaları halinde irtihal tehlikeleri var.Dışarı çıkmaları bu yüzden yasaklandı. Onları korumak için.Virüsün onlardan bulaşacağı fikrine nasıl kapıldı epey insan?Bu yanlış anlaşılmayı kim düzeltecek?.”

Kasım ayında oğlu Fikret Ali’yi yerküreye getiren ve uzun müddettir de aslında hanesinden çıkmayan Hazal Kaya, bu iletisi ile birçok içtimaî medya kullanıcısının da fikirlerini paylaşmasına vesile oldu.

Bir takipçi, “Sadece o husus yanlış anlaşılmıyor birde ölenler yaşlıydı diyerek güya ölmeleri daha kabul edilebilir bir hadise üzere algıda oluştu” diyerek de bu garip durumun bir öbür yanlış noktasına temas etti.

“Yaşlı” vurgusunun özelilkle yapılmasına karşı çıkan kimi kullanıcılar da “Sürekli yaşlı vurgusu başkalarında bize bişi olmaz algısına da yol açtı” tahlilini yaptı.

Kaya’nın bir öbür takipçisi de şu bildirisiyle dikkatleri çekti: “İnsanlığımız ölmüş. Büyüklere hürmetten bahsedemiyorum bile. Sokaklarda 65 yaş üstü birey göreyim uyarma ayağına dalga geçeyim diye dolaşan kişiler virüsü yaymıyor da yaşlılık binaenaleyh bu durumun ciddiyetini çok âlâ anlayamayan dedelerimiz, ninelerimiz mi yayıyor?”