Türkiye seninle Fatih Terim

Türkiye seninle Fatih Terim

25 Mart 2020 0 Yazar: Larus

Sarı kırmızılıların teknik yöneticisi Fatih Terim, içtimaî medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, koronavirüs testinin sonucunun müspet çıktığını duyurdu. Galatasaray Kulübü’nde daha evvel 2. Lider Abdurrahim Albayrak’ın da koronavirüse yakalandığı açıklanmıştı.

GALATASARAY’da, 2.Başkan Abdurrahim Albayrak’ın akabinde Fatih Terim’in de ‘koronavirüs’ testi müspet çıktı. Tecrübeli teknik adam bu gelişmeyi içtimaî medya hesabından paylaştığı tweet ile kamuoyuna duyurdu. Hürriyet’in aldığı haberlere nazaran ise Fatih Terim’in rastgele bir sıhhat sorunu ve şiddetli bir şikayeti yoktu. Sıhhat konusunda her vakit titiz ve hassas davranan Fatih Terim’in isteği ile Perşembe günü ekibin tamamı, teknik heyet ve staff ekibine test yapılmıştı.

Hafif öksürük şikayeti vardı

PERŞEMBE günü yapılan testlerin sonucu ise dün akşam üzeri saatlerinde Galatasaray kulübüne iletildi ve Fatih Terim’in ‘koronavirüs’ testinin olumlu çıktığı açıklandı. Sadece hafif bir öksürük şikayeti bulunan Fatih Terim, testin müspet çıkması üzerine dün akşam acilen şahsi bir hastanede tedavi altına alındı. Terim’in kızı Buse Terim Bahçekapılı ise pederinin rahatsızlığı üzerine yaşadığı üzüntüyü “ Çok şey söylemek istiyorum lakin sözleri seçemiyorum. Nefesim daralıyor ve hayatımın en makûs saniyelerini yaşıyorum. Kaygım tarifsiz, yanında olamamanın verdiği acı daha tarifsiz” bildirisi ile paylaştı.

‘En kısa devranda haberleşmek üzere’

FATİH Terim, tüm yerküreye yayılan koronavirüs salgınının testinin müspet çıktığını kendisine ilişkin toplumsal medya hesabı Twitter’dan duyurdu. Tecrübeli teknik adam açıklamasında, “Bugün yapılan test sonuçlarına nazaran Corona Virüs sonucum olumlu çıkmıştır. Hastanede emin ellerdeyim. Merak etmeyin. En kısa devranda haberleşmek üzere” sözlerini kullandı. Sarı kırmızılı taraftarlarla birlikte birçok isim Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim’e gönderidiği iletilerle tecrübeli çalıştırıcıya destek ve geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bununla birlikte Galatasaray Futbol A Takımı’nın yardımcı antrenörleri Ümit Davala ve Hasan Şaş testlerinin negatif çıktığını açıkladı.

TÜRKiYE’DEN VE YERKÜREDEN ‘GEÇMiŞ OLSUN’ BILDIRISI YAĞDI

FATİH Terim’in koronavirüs testinin olumlu çıktığını açıklamasının akabinde birçok kulüp ve futbolcu, tecrübeli teknik adama geçmiş olsun dileğinde bulundu. Terim’in eski kulübü Fiorentina, eski teknik yöneticilerinin isminin yazılı olduğu forma paylaşırken, Katalan devi Barcelona’nın Türkçe twitter hesabı da “Geçmiş olsun Fatih Terim! Kavuşturulmuş eller Şık haberlerini bekliyoruz” tabirlerini kullandı. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüplerinin yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu da yayınladığı bildiriyle Fatih Terim’e geçmiş olsun dileğinde bulundu.