Kulüpler Birliği Vakfı Lideri, Harika Lig'in başlaması  için önerdikleri tarihi açıkladı

Kulüpler Birliği Vakfı Lideri, Harika Lig'in başlaması için önerdikleri tarihi açıkladı

23 Mart 2020 0 Yazar: Larus

Göztepe’nin ve Kulüpler Birliği Vakfı’nın Lideri Mehmet Sepil, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenen Muhteşem Lig’in ne vakit başlayacağıyla ilgili açıklamalar yaptı. Sepil, TFF’ye 17 Nisan’ı önerdiklerini belirtti.

Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Mehmet Sepil, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına yönelik tedbirler çerçevesinde ara verilen Üstün Lig’e, nisan ayının ortası yahut ahir başlamayı hedeflediklerini söyledi. Mehmet Sepil, Kulüpler Birliği Vakfı’nın evvelki gün telekonferans yoluyla yapılan toplantısıyla ilgili, TRT Spor kanalına açıklamalarda bulundu. Sepil’in açıklamaları şöyle:”Telekonferansla yaptığımız Kulüpler Birliği içtimasında bir çok mevzu konuşuldu. En değerli gündem unsurlarından biri; kulüplerin nasıl bir süreç öngördüğü oldu. Esasen Sayın Bakanla (Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu) yapılan içtimada bizden istenilen bir grup malumatlar vardı; hem futbolda, hem basketbolda hem voleybolda… Bakanımızdan gelen istek ve sorularla ilgili bir içtima yaptık. Bu soruların en değerlisi, şu anda herkesin de tartıştığı, ligler ne devir başlamalı sorusuydu. Bu tabi şu an öngörülmesi güç bir durum.”

Yaşananlara bakarsak biz istediğimiz kadar öngörü yapalım lakin süreç bizim öngörülerimizi her vakit yönlendirecek. Burada en değerli husus şuydu; bir izolasyon uzun vade yapılabilir ancak bu izolasyon mühleti uzadıkça sporcuların tekrar maç oynayacak bir forma gelmesi yahut fizikî olarak hazır olması vadesi de uzar. Onun için iki teklif oldu. Bir numara teklif 17 Nisan’dan itibaren 2. ise Nisan ahir liglerin başlanması halindeydi. Çoğunluk daha erken olan 17 Nisan tarihini destekledi. Münasebetiyle biz de Türkiye Futbol Federasyonu’na ligler 17 Nisan’da başlansın teklifini ilettik”