Kayakla atlamacı Fatih Arda olimpiyatlara hanede hazırlanıyor

Kayakla atlamacı Fatih Arda olimpiyatlara hanede hazırlanıyor

25 Mart 2020 0 Yazar: Larus

Kayakla atlamada olimpiyatlara katılan birinci Türk sporcu olan Erzurumlu 22 yaşındaki Fatih Arda İpcioğlu, Koronavirüs salgını nedeniyle spor salonları kapatılınca, 2020 Kış Olimpiyatları hazırlıkları için meskenini spor salonuna çevirdi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Yüksek Lisans talebesi Fatih Arda İpcioğlu, Erzurum’da düzenlenen 2011 Kış Üniversite Oyunları’nda kayakla atlamada başarılı oldu.

Kayakla atlamada 2018 yılında Güney Kore’de düzenlenen Kış Olimpiyat Oyunları’na katılan birinci Türk sporcu olarak bir unsur imza atan İpcioğlu, Erzurum’dan olimpiyatlara uzanan hikâyesi ve genç yaşında elde ettiği muvaffakiyetle dikkatleri üzerine çekti.

Kayakla Atlama Ulusal Kadro sporcusu Fatih Arda İpcioğlu, koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler doğrultusunda spor salonları kapatılınca, meskenini spor salonuna çevirdi.

Sehpaları koridora arka arda dizerek engelli koşu parkuru oluşturan İpcioğlu, ortasına sırık geçirdiği 5 litrelik su bidonları ile de yük çalışıyor.

Yaklaşık bir saat pedal çeviren İpcioğlu hem olimpiyatlara hazırlanıyor hem de ‘evde kal’ davetine uyarak örnek bir tutum sergiliyor.