Dr. Nadir Saraç birinci kere açıkladı: Hastaneye neden başvurdu

Dr. Nadir Saraç birinci kere açıkladı: Hastaneye neden başvurdu

25 Mart 2020 0 Yazar: Larus

İşte Dr. Seçkin Saraç’ın açıklamaları;

Biz de eşimle bir arada diyoruz ki ‘Evde Kal Türkiye’ daima evdeyiz. Evlatlarla vakit geçiriyoruz.

Benim hastaneye gitme nedenim; Yurtiçi çok çokça seyahat yaptım. Bir yolculuğumda çok kuvvetli üşüttüm. Ondan sonra yurtdışından gelen hastaları da gördüm. Bir kırıklık, bir soğuk algınlığı hissettim. Öksürüğüm, ateşim yoktu. Corona virüs belirtileri yoktu, ama tedbiren başvurdum hastaneye. Testlerim yapıldı, o devranlar test sonuçları dört güne çıkıyordu. O süreçte korona olmasanız bile denetim emelli öyleymişsiniz üzere kabul edilip ona nazaran davranılıyor. Sonuçlar anlaşılan olduktan sonra yarım saat içerisinde hastaneden çıktım. Artık yeni kitler geldi 4-5 gün beklemeye gerek kalmadı. Benim şikayetim; halsizlik, soğuk algınlığı üzere olağan bir şeydi. Artık bomba üzereyim.

Üç şeye çok dikkat edin;
Birincisi; kesinlikle meskende kalmak lazım. İkincisi; dişlerinizi sert diş fırçasıyla fırçalamayın. Kızarmış ekmek, kabuklu yemiş yemeyin zira bunlar çizik yapabiliyor ve oralara virüs daha kolay yerleşiyor.

Üçüncüsü de özür dileyerek söylüyorum; burnunuzu karıştırmayın. En çok virüs el ile bulaşıyor. Refleks olarak burnunu karıştıran beşerler görüyorum bu üç vukuata çok dikkat etmeliyiz.