Zümrüdüanka’nın Saniye’si ile Zalim İstanbul’un Başak’ı kardeş!

Zümrüdüanka’nın Saniye’si ile Zalim İstanbul’un Başak’ı kardeş!

23 Mart 2020 0 Yazar: Larus


Zümrüdüanka serisi 9 kısımdır izleyicilerle Fox TV ekranında buluşmaya devam ediyor. Seride Saniye Arsoy karakterine hayat veren oyuncunun ismi Sebahat Kumaş… Başarılı performansı ile dikkat çeken Kumaş’ın bir de ablası var…

Sevinç Kumaş’tan bahsediyoruz… Sevinç hanım da Zalim İstanbul serisine Başak karakteri ile katıldı. İki kardeş iki munfasıl ekranda ve iki farklı seride performansları ile dikkat çekiyor.

2009 yılından bu yana ekranda taraf alan Sebahat Kumaş; Bahar Kısımları, Türk Malı, Adanalı, Akasya Durağı, Hoca Kemal, Art Sıradakiler serilerinde küçük roller aldı.

Asıl çıkışın ise Harika Yüzyıl serisindeki “Esma Hatun” karakteri ile gösterdi.Ardından ise geniş kitleler tarafından tanındığı Karagül serisinde Melek Şamverdi olarak ekranda uzunluk gösterdi. Kalbimdeki Deniz serisinde Diyar Sarıkaya olarak izlediğimiz oyuncu şimdilerde Zümrüdüanka’nın Saniye’si olarak muvaffakiyetini sürdürüyor.

Ablası Sevinç Kumaş ise reklam sinemalarının yanı sıra çeşitli serilerde ve film sinemalarında kendisini gösterdi. Kavak Yelleri,Derdest, Ey Aşk Nerdesin, İstanbul Hatırası ve Kuşku isimli serilerin akabinde İki Yerküre Arasında isimli prodüksiyonda 4 seri rol alan Sevinç Kumaş, uzun vade sonra Zalim İstanbul serisinde Başak karakteri ile ekrana dönüş yaptı.

Sevinç Kumaş, Milliyet’teki röportajında tıpkı aileden iki ismin oyunculuk yapması konusunda “Müthiş bir şey. Aslında birlikte yaşıyoruz. Daima birbirimize destek oluyoruz. İş birliği içinde bolca paylaşımımız oluyor. Bu muazzam bir şey” diye açıklama yaptı.