Zalim İstanbul serisinde şoke eden sahneye, yansılar büyük oldu!

Zalim İstanbul serisinde şoke eden sahneye, yansılar büyük oldu!

25 Mart 2020 0 Yazar: Larus


Zalim İstanbul serisinde izleyicileri divane eden olay! Finale akıllıca giden Zalim İstanbul serisinin dün akşam yayınlanan 36. kısmındaki bir sahne herkesi şaşkınlığa uğrattı. Toplumsal medyada ise bu sahneye yönelik korkunç bir reaksiyon dalgası vardı.

Seride Fikret Kuşkan’ın canlandırdığı Agah beyefendi, Ceren ile Cenk’in bebeği olduğunu öğrenince Ceren’e “Oğlumun koynuna girip ondan gebe kalmadan evvel düşünecektin bütün bunları” diye çıkıştı. İşte bu kelamlar ekran başındaki izleyicileri çileden çıkarttı. Nasıl bu türlü bir senaryo yazılır, nasıl bu türlü bir algı yaratılır üzerinden toplumsal medyada birçok eleştirel tahlil yapıldı.

“Zihniyetiniz batsın tekrar bayan aşağılandı,erkeğin sırtı sıvazlandı. O bebeği Ceren tek başına mı yaptı neden Cenk efendiye kimsenin sesi çıkmıyor. Üstelik bunları bayan senaristler yazıyor kaleminiz batsın. Ayrıyeten bomboş bir kısımdı bir daha ayık başla yazın şu senaryoyu.” diyen bir izleyicinin tefsirine birçok kişi destek verdi.

Avşar Sinema ve serinin senaristine yönelik yansılar de bir anda çığ üzere büyüdü. Youtube’da da yayınlanan medyanın altında çok ağır laflarla senariste reaksiyonlar vardı.

Twitter ortamında ise “KadınlardanÖzürDile AvşarYapım” etiketi açıldı ve bu sahneye yönelik tenkitler yapıldı.Yapım firmasının hatunlardan özür dilemesi gerektiği cihetinde de bildiriler verildi.

“Akıl alır üzere değil. Son sahneyi izlediğimde dimağıma o denli bir kan sıçradı ki, nitekim ne oluyor falan oldum, sizin yanınıza ben utandım” diye metinler yazıldı.

Bir diğer izleyici ise “Yazarken hiç mi utanmadınız” diye gönderme yaptı.

Bir öteki reaksiyon toplayan sahne ise Cenk’in durumu kabullenmek istememesi oldu.

Ceren bebeğine sahip çıkarken, Cenk ise durumu kabullenmek istemiyor. Cemre, yaşananları bir defa daha Cenk’in anlayacağı lisandan anlatıyor ve bir bebeğin babasız büyümesine sebep olmaması gerektiğini anlatıyor. Cenk ise, “Cemre, ben ne yapmamı istiyorsun ki benden, sevdiğim hatun önüme geçmiş, kardeşime ve bebeğine sahip çık diyor. Bu ne demek” formunda konuştu. İşte o sahne: