Yasak Elma, Baraj, Hoca, Hekimoğlu serileri tıpkı kaderi yaşıyor!

Yasak Elma, Baraj, Hoca, Hekimoğlu serileri tıpkı kaderi yaşıyor!

25 Mart 2020 0 Yazar: Larus


Koronavirüs nedeniyle birçok kişinin hanelerine çekildiği, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma sınırlamasının getirildiği bu günlerde salgının önlenmesi ismine atılan adımlar, en çok da televizyon kanallarına yarayacak beklentisi hakimdi…

Fakat bunun bu türlü olmayacağı son 1 haftadan anlaşıldı. Seri setlerine birbiri gerisine ara verildi. Elde stok kısımların az olduğu prodüksiyonlar çoğunlukta bulunuyor. Hesapta olmayan bir öbür detay ise reklamların azalması. Televizyon kanalları reklamlar az olduğu hengam, serilerin yeni kısımlarını yayınlamak istemiyor. Bu durum Pazar akşamı Star TV’nin Güvercin’i ve Fox TV’nin Şavaşçı dizisini yayınlamamasından anlaşılmıştı. Dün akşam da Çukur’un yeni kısmı ekranda mekan almadı.

Evet hangi serilerin stokları çok az yahut hiç yok… Milliyet Cadde müelliflerinden Sina Koloğlu, bugünkü bucağından mevzuyla ilgili malumatlarını okuyucuları ile paylaştı. Koloğlu, “‘Baraj’, ‘Öğretmen’, ‘Yasak Elma’, ‘Hizmetçiler’, ‘Hekimoğlu’ ‘Zalim İstanbul’ ve ‘Arka Sokaklar’” önümüzdeki haftalarda tekrara dönebilir” diye yazdı.

Art Sokaklar’ın setine yalnızca 2 gün ara verilmişti. Zalim İstanbul da 37.bölüm çekimleri daha tamamlanmadan araya çıktı. Yani önümüzdeki haftadan itibaren yeni kısımların olmaması kimseyi şaşırtmamalı. Yasak Elma geçtiğimiz gün ara verdi ve 1 hafta aranın sürmesi bekleniyor.