Çukur’un yokluğunda reytinglerde meydan Sefirin Kızı’na kaldı!

Çukur’un yokluğunda reytinglerde meydan Sefirin Kızı’na kaldı!

25 Mart 2020 0 Yazar: Larus


Engin Akyürek ve Neslihan Atagül Doğulu’nun başrolünde mekan aldığı Sefirin Kızı, dün akşam yayınlanan yeni kısmıyla tüm kategorilerinde en çok izlenen seri oldu. Sefirin Kızı, dün akşam yayınlanan 14’ncü kısmıyla; AB’de 9,91 izlenme orantısı, 18,61 izlenme hissesiyle, 20+ABC1’de 10,36 izlenme nispeti, 18,49 izlenme üleşi ve TOTAL’de 10,14 izlenme orantısı, 18,45 izlenme behresi ile tüm kategorilerde en çok izlenen seri oldu.

Çukur serisinin yokluğunda Sefirin Kızı’nın elde ettiği bu muvaffakiyet dikkat çekerken, geçtiğimiz haftanın AB öbeğinde en çok izlenen serisi Yasak Elma ise rakibinin geçmişine düştü. Tüm kategorilerde listenin birinci sırasında Fox Ana Haber bülteni mahal aldı. Tekrar tüm kategorilerde Sefirin Kızı 2. olurken, Yasak Elma da 3. sırada kendisine konum buldu. Zalim İstanbul’un da Çukur’un yokluğunu düzgün değerlendirdiği ve tüm kategorilerde birinci 10 içinde konum almayı başardığı da listelere yansıdı.İşte 23 Mart Pazartesi reytinglerde birinci 10 program listesi:

‘Kızının elinden tut’ Sancar ve Nare arasında kıyasıya bir savaş başlar. Sancar intikamını almaya, Nare ise o intikamı Sancar’a aldırtmamaya yeminlidir. Nare yumuşak oynamayı bırakır, topuyla tüfeğiyle Sancar’a saldırır. Melek validesi üzere babasız bir kız olmayacaktır. Sancar’ı katil yapmama yolunda her yol mübahtır. Bunun için konakta kalmayı bile göze alır.

Sancar ise Nare’nin savaşına tıpkı kararlılıkla yanıt verir. Sonuna giden yolda bütün hesaplarını kapatmaya başlar. Tek hedefi, onun yokluğunda herkesi garantiye almaktır. En başta da kızıyla Nare’yi. Lakin Gediz, Sancar’ı en hassas noktasından vuracaktır. Nare’ye olan sevdasından ve kıskançlığından.

BİNLERCE ICMAL ALDI Öte yandan, ‘Sefirin Kızı’, çevre medyada da en çok konuşulan mevzular arasındaydı. Seri hesaplarından paylaşılan ‘#kızımiçin’ etiketiyle toplumsal medyada binlerce icmal
paylaşıldı. Serinin nabzını saniye saniye tutan seyirci, yaptığı tahlillerle da hislerini söz etti.

Prodüksiyonuna NGM ve O3 Medya’nın birlikte imza attığı Sefirin Kızı’nda; Engin Akyürek; ‘Sancar Efe’ karakterine, Neslihan Atagül Doğulu ise ‘Sefirin Kızı Nare’ karakterine hayat veriyor. Sefirin Kızı, her Pazartesi saat 20.00’de Star’da.