Mehmet Demirkol beIN Sports’tan istifa etti

 Mehmet Demirkol beIN Sports’tan istifa etti

Demirkol, istifasını Twitter hesabı üzerinden duyurdu

Futbol topluluğunda son dakika gelişmesi yaşandı.Deneyimli spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Digitürk beIN Sports’tan ayrıldığını açıkladı.

 

Demirkol, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:İki yıldır büyük keyifle çalıştığım Digitürk’ten yeni gayelerin peşinde koşmak üzere ayrılmaya karar verdim. Tüm çalışma arkadaşlarıma ve izleyicilerimize teşekkür ederim.

Mehmet Demirkol kimdir?

Futbol Müellifi, Futbol Yorumcusu

2001 yılından beri Milliyet gazetesinde köşe müellifliği yapmaktadır.

Mehmet Demirkol, 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Idaresi kısmını bitirdi.

Mehmet Demirkol, bir mühlet halkla alakalar kesiminde metin müellifliği yaptı Yazarlığa Gazete Pazar’da başladı, akabinde Yeni Binyıl’da ve Radikal’de devam etti. Radikal’de, yazarlığına 2002 Dünya Kupası’nı yerinde takip ederek ve müşahedelerini aktararak, gazeteci kimliğini de ekledi. Radikal Futbol takımında yer aldı. Radikal Futbol mecmuasının kurucu grubunda yer aldı.

2001 yılından beri Milliyet gazetesinde köşe müellifliği yaptı. NTV Spor kanalında Spor Servisi ve 90+ programlarında yorumculuk, Fanatik Gazetesinde köşe müellifliği yaptı.

Mehmet Demirkol, yazarlığa başladığı birinci günlerden itibaren dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2002 Dünya Kupası’daki yazılarını derleyerek “Tae Han Min Guk/ 2002 Dünya Kupası Mektupları” ismiyle Bağlantı Yayınları tarafından yayımlandı.

Mehmet Demirkol, CNN Türk’teki İleri Üçlü programında misyon yaptı. NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi ile Görüntü Lig programlarında yorumlar yapmaktadır. NTV Spor’da yayınlanan Spor Servisi programında Bülent Korkmaz ve Metin Tekin ile birlikte yorumculuk yapmaktadır. Avrupa ligi ve Şampiyonlar ligi maçları sonrasında Güntekin Onay ve Metin Tekin ile maç yorumları yapmaktadırlar.

Mehmet Demirkol, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın