Medyada bomba gelişme: Fatih Portakal Fox TV’den ayrıldı!

 Medyada bomba gelişme: Fatih Portakal Fox TV’den ayrıldı!

Fox TV’nin anchorman’i Fatih Portakal, Haziran ayında 10 aylık haber maratonuna orta verdiğini ve Eylül’de tekrar ekrana döneceğini açıklamıştı. Ama Portakal’in uzun orta devrinde çokça dedikodu yayıldı. Bu dedikodular Fatih Portakal’ın geri dönmeyeceği istikametindeydi. Haberglobal.com.tr’nin edindiği bilgilere nazaran Fatih Portakal geri dönmeyerek Fox TV’den ayrılma kararı aldı.

Şahsî sebeplerle ayrılmak istediğini idareye bildiren Portakal’a kanal idaresi bu kararından vazgeçmesi için ısrarcı olsa da Portakal’in kesin kararını verdiği öğrenildi.

 

Fatih Portakal’ın ayrılık kararının art planında yeni bir kanal olup olmadığı da belirli oldu. Portakal, yeni bir kanala geçmeyecek ve dinlenmeye çekilecek.

Fox TV’nin bu kararın akabinde süratle yeni bir isim için harekete geçtiği ve bir isimle mutabakat da sağlandığı öğrenildi.

Bu hafta ortasına kadar yeni ismin de açıklanacağı belirtildi.

FATİH PORTAKAL KİMDİR?

Doğum tarihi: 2 Şubat 1968

Memleketi: Nazilli, Aydın

Eğitim: İstanbul Üniversitesi (1993), İstanbul Aydın Üniversitesi

İlköğrenimini Nazilli’de; liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Yüksek tahsilini İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı lisan eğitimini yapmak üzere Avustralya’ya gitti.

Fatih Portakal, eğitimi sonrasında Avustralya’da ünlü bir restoranı bir müddetliğine işletti. 1997 yılında Türkiye’ye döndü. Armağan Toper ile evlendi. 1997-2005 yıllarında Star TV’de muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında gazeteci Mehmet Ali Birand’ın teklifi üzerine Kanal D’ye geçti. 2010 yılının Mayıs ayında FOX’un habercilerinden İrfan Değirmenci’nin teklifi üzerine FOX’a geçti.

Fatih Portakal, 2010-2013 yılları ortasında FOX’ta Çalar Saat programının sunuculuğu yaptı. 2013’ün Eylül ayında FOX’taki bayan habercilerinden Nazlı Tolga’nın evlenmesinin akabinde Portakal Ana Haber sunuculuğu misyonunda getirildi.

Aydınlı sunucu, 43. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En Düzgün Erkek Haber Sunucusu” mükafatına layık görülmüştür.

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın