İkinci el oto pazarında ‘koronavirüs pazarlığı’

 İkinci el oto pazarında ‘koronavirüs pazarlığı’

Türkiye’de korona virüs olaylarının artış gösterdiği kentlerin başında gelen Diyarbakır’da vatandaşlar, her hafta pazar günü açılan ikinci el oto pazarına akın etti. Toplumsal ara kuralına uymayan vatandaşların maskesiz bir formda pazarlık yapması virüsün yayılmasına davetiye çıkardı.

Türkiye’de 1 Haziran’dan itibaren başlayan yeni olağanlaşma süreci ile birlikte korona virüs olaylarında artışlar başladı. Artış yaşanan kentlerin başında gelen Diyarbakır’da olağanlaşma süreciyle birlikte 100’e yakın vatandaş hayatını kaybederken, korona virüsün yayılma suratının yüksek olmasından ötürü hastanelerin yatarak ve ağır bakım üniteleri doluluk oranı her geçen gün arttı.

 

Başta Diyarbakır olmak üzere Mardin, Batman, Şanlıurfa üzere yakın vilayetlerden gelen vatandaşlar her hafta pazar günü olduğu üzere bu pazar da sabahın erken saatlerinde açılan ikinci el araç pazarına akın etti. Korona virüs önlemlerinin hiçe sayıldığı pazarda vatandaşların birçoğu toplumsal aralık kuralına uymazken maskesiz dolaştığı görüldü. Maskesiz olan ve toplumsal uzaklık kuralına uymayan vatandaşlar korona virüsün bulaşmasına davetiye çıkardı.

Öte yandan, açık oto pazarında oluşan tedbirsizliği haber yapmak isteyen gazeteciler içeri alınmazken, dışarıda da çekim yapmaları engelledi.

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın