Dünyaca ünlü marka Türkiye’ye geliyor

 Dünyaca ünlü marka Türkiye’ye geliyor

Dünyada birtakım markalar, insanların yalnızca o restorana gitmesi için kıta değiştirmesine neden oluyor. Hasebiyle bu türlü büyük markaları kendi bölgelerine çekmek de turizm kentleri için hayli kıymetli.

O markalardan biri de ünlü oyuncu Robert de Niro’nun da ortağı olduğu Nobu isimli restoran. Ismini dünyanın en ünlü şeflerinden biri olan Nobu Matsuhisa’dan alan Nobu Resrotan, dünyada turizmin durduğu ve ülkelerin yeni yatırım çekmekte en çok zorlandığı pandemi periyodunda İstanbul’a adım atıyor.

 

Nobu, şubat ayında The Ritz-Carlton Istanbul’daki şubesiyle hizmet vermeye başlayacak. Daha evvel çok sayıda yatırımcının İstanbul’a getirmek istediği Nobu, dünyada yüksek harcama potansiyeline sahip turistlerin kapısında sıra beklemesiyle de isminden kelam ettiriyor.

ABD’DE YOKLAMA

Hürriyet’ten Emre Yapıt’ın haberine nazaran; Biz de New York, Barselona, Milano ve Tokyo başta olmak üzere 43 kentte imzası bulunan Nobu’yu İstanbul’a getiren yatırımcılarla bir ortaya gelerek bu süreci konuştuk. Markanın gündemine İstanbul lokasyonunu yerleştirmenin sanıldığı kadar kolay olmadığını anlatan Süzer Kümesi İcra Konseyi Lider Yardımcısı Baran Süzer, “Türkiye’ye çok itibarlı bir markayı getirmek istiyorduk. Başımda 3 marka vardı. O periyot ABD’de bir yoklama yaptık. ‘İstanbul’a gelseniz hangi restoranı görmek istersiniz’ diye sorduk. Çıkan karşılıkların büyük kısmı Nobu olunca biz de pandemi sürecine karşın harekete geçerek görüşmelere başladık. Ve sonuç olarak markayı İstanbul’a getirdik” bilgisini verdi.

EŞSİZ GÖRÜNTÜ ARTISI

Baran Süzer, “Nobu da gelmeden evvel hem yatırımcı olarak bizi hem de lokasyonu yoklamış ve bilgi toplamış. Nobu’nun İstanbul’a gelmesi öbür dünya markalarını da tetikleyecek. Restoran, Süzer Plaza içerisindeki The Ritz-Carlton Istanbul’da hizmet verecek ve önümüzdeki şubatta açılacak. görünümlerinden birine sahip olacak. Bu da en büyük artımız” diye konuştu.

REKABET ORTAMI OLUŞACAK

Süzer Kümesi’nin The Ritz-Carlton Istanbul’a Nobu’yu getirmek istemesini küresel tarafın büyük bir heyecanla karşıladığını belirten Marriott International Doğu Avrupa, Körfez, Doğu Akdeniz ve Pakistan Bölgeleri Lüks Küme Kıdemli Lider Yardımcısı Şafak Güvenç de, “Nobu’nun İstanbul’a gelmesi burada kısa sürece bir rekabet ortamı oluşturacak ve öbür ünlü restoranlar da kısa müddette buraya adım atacak” dedi.

İKİNCİ DURAK EGE KIYILARI

Türkiye’nin turizm gücünde büyük bir potansiyel gördüklerini belirten NOBU Milletlerarası Yöneticisi Steven Lam ise “Bu lokasyona inancımız tam. Bizim için İstanbul Miami, Londra ya da Dubai’den farklı bir lokasyın değil. Ülke ile uzun müddettir güçlü bağlarımız var. Burada da hizmet verirken kendi kültürümüzün yanında konuklarımıza küçük de olsa Türk kültüründen dokunuşlar sunacağız. Artık sırada Türkiye’nin güneyinde Ege’de bir restoran açmak daha var” dedi.

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın