Bakan Soylu, Giresun’da sel sularına düşmekten son anda kurtuldu

 Bakan Soylu, Giresun’da sel sularına düşmekten son anda kurtuldu

Giresun’da 6 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin akabinde bakanlar bölgede incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da küçük bir kaza geçirdi.

Dereli ilçesinde meydana gelen hadisede, istikrarını kaybeden Soylu’ya yanındakiler takviye olurken, sel suyuna düşmekten son anda kurtulmuş oldu. Bu anlar ise lokal bir haber sitesi tarafından (Ordu Haber Ajansı) kaydedildi.

 

İNCELEMELERİNE DEVAM ETTİ

Yanındakilerin dayanağıyla suya düşmekten kurtulan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha sonra Dereli ilçesindeki incelemelerine devam etti. Soylu ayrıyeten bölgeyi helikopter ile havadan da inceledi.

SEL FELAKETİ NEDENİYLE 6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan, Giresun’da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur nedeniyle 7 ilçede sel ve heyelan meydana geldi. Tirebolu-Doğankent yolunda içinde 5 jandarma işçisinin bulunduğu aracın menfezin çökmesi sonucu dün dereye düştüğü bölgede sabahtan bu yana yapılan arama çalışmaları sonucunda 2. jandarma görevlisinin de cansız bedeli bulundu. 1 kaybın daha bulunmasıyla vefat sayısı 6’ya yükseldi.

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın