Ağustos ayı toplumsal yardım takviyesi ödemeleri yarın başlıyor

 Ağustos ayı toplumsal yardım takviyesi ödemeleri yarın başlıyor

Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ağustos ayı toplumsal yardım takviyesi ödemelerinin yarın başlayacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Bakan Selçuk, muhtaç asker aileleri ve çocuklarına, eşi vefat eden bayanlara, kronik rahatsızlığı olanlara, öksüz ve yetimlere yönelik toplumsal yardım ödemelerinin 24 Ağustos prestijiyle başlayacağını bildirdi.

 

5 nakdi toplumsal takviye programıyla yaklaşık 157 bin gereksinim sahibine toplam 90,1 milyon lira ödeme yapılacağını belirten Selçuk, zarurî askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların ailelerine aylık 400 lira olmak üzere iki aylık dönemlerle 800 lira dayanak verdiklerini, 24 bin ailenin hesabına 16,9 milyon yatıracaklarını tabir etti.

– Asker çocuklarına 284 bin lira takviye

Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık ödeme ölçüsünü yüzde 50 artırarak 100 liradan 150 liraya çıkardıklarını kaydeden Bakan Selçuk, “2 aylık dönemlerle 300 lira nizamlı nakdi yardım yapıyoruz. Bu kapsamda bu ay bin 200 gereksinim sahibine 284 bin lira ödeme yapacağız.” bilgisini verdi.

Bakan Selçuk, eşi vefat eden yardıma muhtaç bayanların da yanında olduklarını belirterek, “89 bin gereksinim sahibi kadınımıza toplam 57,8 milyon lira ile dayanak sağlayacağız.” tabirini kullandı.

– Muhtaçlık sahibi öksüz ve yetimler için 11,6 milyon lira ödeme

Anne, babası yahut her ikisi de vefat etmiş 18 yaş altındaki çocuklar için aylık 150 lira takviyede bulunduklarını kaydeden Bakan Selçuk, 39 bin kişinin hesabına toplam 11,6 milyon lira yatıracaklarını bildirdi.

Kronik hastalığı olan 2 bini aşkın gereksinim sahibine 3,3 milyon lira dayanakta bulunacaklarını tabir eden Bakan Selçuk, Kronik Hastalık Yardım ödemelerinin 25 Ağustos prestijiyle, öbür ödemelerin de 24-28 Ağustos’ta gerçekleştirileceğini belirtti.

Yapılan Yorumlar

Bir Cevap Yazın