Yıldız Tilbe’nin Albüm Tanıtımı Sırasında Yaşanan “Orospu Seyhan” Skandalının Bilinmeyen Detayları

Yıldız Tilbe’nin Albüm Tanıtımı Sırasında Yaşanan “Orospu Seyhan” Skandalının Bilinmeyen Detayları

25 Mart 2020 0 Yazar: Larus

Yıllar evvel yaşanmış bir polemiğin bu detayları beni hayrete düşürdü…

2009 yılının Şubat ayında her hengam seyrettiğimiz bir İbo Show için ekran başına geçmiştik. Programın o günkü ise konuğu ortalığı kasıp kavuran müzikleriyle Yıldız Tilbe'ydi.

Sıradan üzere başlayan programda, İbrahim Tatlıses'in Yıldız Tilbe'nin müziklerini mütemadi olarak kesmesiyle yavaş yavaş gerginlikler yaşanmaya başlamıştı.

Ve İbrahim Tatlıses, magazin tarihine skandal olarak ismini yazdıracak o cümleleri çoktan sarf etmişti bile. Yıldız Tilbe'nin bu laflar üzerine programı terk etmesi, İbrahim Tatlıses'in şovu erkenden bitirmesine sebep olmuştu.

İ. T. : “Beni dövdüler abi” dediğin vakit seni pezevenklerin elinden aldım. 
Y.T:  Kimse beni pezevenklerin elinden almadı. Beni dövdüler adamlar, ben aslan üzere haneme gittim. Kırıldım size…
İ.T. : Kızım ben sana onu şaka olsun, gırgır olsun diye yapıyorum.
Y.T. : Gırgırı yok, üç kez müziğimi kestiniz.
İ.T. : Sen bana telefon açıp “Abi beni dövdüler” dedin mi?
Y.T. : Şimdi siz bunu niye söylüyorsunuz?
İ.T. : Bunu söylüyorum zira sende manevi hakkım var.

Y.T.: Bana kimsenin hakaret etmeye hakkı yok. Ne olmuş adamın biri beni dövmüşse ve sizden yardım istemişsem… Bunu burada söylemeniz akıllıca mu?

İ.T. : Ben sana daima güzellik yaptım.
Y.T.: Bana kimse güzellik yapmadı şimdiye kadar. Beni yalnızca Allah koruyor. Sizi de Allah korusun, allahaısmarladık.
İ.T. : Tamam, güle güle… Allah’ın selameti başına olsun.

“Seni Pezevenklerin Elinden Aldım” evrakını detaylı olarak bu içerikte incelemiştik

Bu hadiseden iki yıl sonra İbrahim Tatlıses, Beyaz TV'deki programını bitirmiş ve stüdyodan çıktıktan sonra silahlı atağa uğramıştı. Hücum sonucu ağır yaralanan İbrahim Tatlıses, uzun bir ağır bakım sürecinden sonra hayata tutunmayı başarmıştı.

2011'in Temmuz ayı geldiğinde Yıldız Tilbe, yeni albümü olan “Oynama”nın tanıtımı için bir basın içtiması düzenlemişti. Bütün magazin muhabirleri de her zamanki üzere bu tanıtımda hazır bulunuyordu.

Seyhan Erdağ, magazin yerküresinin en bilinen muhabirlerinden bir adedidir. Velev kimi ünlülerin, yalnızca ona röportaj vermek istediği de camiada bilinir. Yıldız Tilbe'nin o günkü albüm tanıtımında Seyhan Erdağ da sorularını hazırlamış, kenarda bekliyordu.

Muhabirler albümle ilgili sorularını yönelttikten sonra sıra Seyhan Erdağ'a geldi ve fitil işte şu laflarla ateşlenmiş oldu:

-Albüm dışı bir soru sormak istiyorum

-Yaa çok dışardan olmasın

-Çok dışardan değil yakından. İbrahim Tatlıses'i hastanede ziyarete gittiniz vurulduğu devir. Tıpkı halde ilgi, alakanız devam ediyor mu? Hastaneyi aradınız mı? Konuştunuz mu? Ilginiz ne durumda?

-Allah şifa versin…

-Aramadınız mı bi daha?

-Allah şifa versin… Ne diyebilirim

-Yani hiç telefonla falan aramadınız mı bi daha?

-Allah şifa versin…

Israrla sorulan İbrahim Tatlıses sorularına “Allah şifa versin” diye yanıt verdikten sonra Yıldız Tilbe artık denetimi elden bırakıyor ve muhabire “Orospu Seyhan” diyor. Bu anlar da kameralara kaydediliyor.

Seyhan Erdağ, Yıldız Tilbe'nin bu çıkışını tam anlamayarak “Ha?” diye soruyor ve Tilbe tekrar “Orospu Seyhan” diye yineliyor. Seyhan Erdağ “Aşkolsun” dedikten sonra asıl tartışma başlıyor.

-Şaka olarak kabul ediyorum

-Öyle mi? Ben de sorunu şaka olarak alıyorum

-Ben ciddiyim! Orospuyu şaka olarak kabul ediyorum!

-E değilsin yani, olmadığını biliyorsun herhalde Allah Allah…

-Biliyorum da yani bu kadar insanın içinde…

-Boşver onları…

Içtima bitiyor, kameralar toplanıyor. Yıldız Tilbe'nin Seyhan Erdağ'a hudutlu bakışı, Seyhan Erdağ'ın neye uğradığı şaşırmış sözü ise gözlerden kaçmıyor. Kameralar önünde başlayan tartışma, kamera gerisinde da devam ediyor.

-Ben onu ne şaka olarak ne de önemli olarak söyledim

-Bana sorma o hengam başkalarını!

-Ama soruda makûs bi şey yok ki?

-Ben biliyordum senin bana o soruyu soracağını!

-Kötü bi soru mu bu artık?

-Ama akıllıca değil yani!

-Nasıl gerçek değil?

-Çünkü hedefin uygun değil senin!

Seyhan Erdağ bu yaşananları affetmedi ve Yıldız Tilbe'ye tazminat davası açtı. 2012 yılında görülen davada Yıldız Tilbe'nin savunması ise şöyle oldu:

“Soruyu karşılıksız bırakmadım, 'geçmiş olsun' dediğimi söyledim. Gazeteci, ısrarla tıpkı soruyu soru sormaya devam etti. Malumunuz, İbrahim Tatlıses kendi programında, 70 milyonun önünde bana hakaret edip programından kovmuştur. Şikayetçi bu nedenle kasıtlı olarak soru yöneltmeye devam etti. Ben susturmak emelli, şaka yollu kendisine dava konusu kelamı söyledim. Gayem hakaret etmek değildir. Hakaret etmek istesem kişilerin önünde yahut basın içtimasında söylemem. Içtimadan sonra bir kenara çekip daha ağır tabirler kullanırdım. Kaldı ki o hengam bunu şaka olarak söylediğimi kendisine söz ettim. O da kabul etti lakin daha sonradan şikayetçi olmuş.”

Hakikaten görülen dava sonrası Yıldız Tilbe 500 bin TL isimli para cezasına çarptırıldı. Bu para cezası da 5 yıl kontrollü muaflığa çevrildi. Seyhan Erdağ ise zaferini Twitter hesabından bu laflarla kutlamıştı.

Yıldız Tilbe'nin hadiseden sonra katıldığı bir magazin programında sarf ettiği şu laflar ise hafızalara kazındı: “Seyhan'dan özür dilemiyorum, sarfettiğim söze elverişli düşenlerden özür diliyorum”