Ordu Belediye Başkanı’ndan '65 yaş uyarısı' yapan vatandaşa: Ben yakalandım gençler, buraya kadarmış

Ordu Belediye Başkanı’ndan '65 yaş uyarısı' yapan vatandaşa: Ben yakalandım gençler, buraya kadarmış

23 Mart 2020 0 Yazar: Larus

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar ile 65 yaş ve üstü kimselere getirilen sokağa çıkma yasağı sonrası bir Twitter kullanıcısının yaşını paylaşmasına esprili bir karşılık veren Ordu Belediye Lideri Mehmet Hilmi Güler, “Ben yakalandım gençler, buraya kadarmış. Sizleri tanımak hoştu, kendinize âlâ bakın” tabirlerini kullandı.

Türkiye’de her geçen gün artmakta olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını ile savaş kapsamında alınan kararla, 65 ve üstü vatandaşlara en risk altındaki küme oldukları gerekçesiyle sokağa çıkma yasağı geldi. İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar sonrası bilhassa siyasetçilerin yaşları toplumsal medyada gündem oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar sonrası bir Twitter kullanıcısı Ordu Belediye Yöneticisi Mehmet Hilmi Güler’in veladet tarihini paylaşarak, “Mehmet Amca çıkma dışarı, sokakta görürsem belediyeyi ararım” tabirlerini kullandı.

Laf konusu paylaşımı alıntılayan Lider Güler ise “Ben yakalandım gençler, buraya kadarmış. Sizleri tanımak hoştu, kendinize güzel bakın” dedi.