Koronavirüs Salgını: Yerküre Umumunda Can Kaybı 13 Bini Geçti

Koronavirüs Salgını: Yerküre Umumunda Can Kaybı 13 Bini Geçti

22 Mart 2020 0 Yazar: Larus

Çin'den yerküreye yayılan koronavirüs salgını vakaları her geçen gün artıyor. Türkiye'den ve yerküreden öne çıkan son dakika gelişmeleri derledik. 

Yerküre umumunda ölenlerin sayısı 13 bini aştı

Yeni tip koronavirüs görülen devlet ve ortamlardaki yeni vakalara ait şimdiki donelerin derlendiği “Worldometer” internet sitesi, yerküre umumunda hayatını kaybedenlerin sayısını 13 bin 69 olarak güncelledi.

  • Donelere nazaran, yeni tip koronavirüs yüzünden “en çokça can kaybı olan ülke” 4 bin 825 kişinin hayatını kaybettiği İtalya oldu.

  • İtalya'nın akabinde “ikinci en ziyade ölüm”, Kovid-19 salgınının ortaya çıktığı ve yekun 3 bin 261 kişinin hayatını yitirdiği Çin ana karasında görüldü.

  • Salgında “en ziyade mevtin kayda geçtiği üçüncü ülke” İran'da ise 1556 kişi hayatını kaybetti.

Gana'da birinci mevt gerçekleşti

Gana Devlet Yöneticisi Nana Akuffo-Addo, ulusal televizyonunda yaptığı açıklamada, Gana'ya gelen 61 yaşındaki bir Lübnan vatandaşının memleketin Kumasi kentinde virüsten hayatını yitirdiğini belirtti.

Kolombiya'da da 55 yaşındaki bir hasta korona nedeniyle ömrünü yitirdi

Güney Amerika devleti Kolombiya'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle bir kişi öldü. Kolombiya Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya nazaran, devletin kuzeyindeki turistik Cartagena kentinde taksicilik yapan 58 yaşındaki bir erkek Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Gazze'de birinci korona vakası tespit edildi

Gazze Şeridi'nde birinci sefer yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edildiği bildirildi. Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Eburriş, düzenlediği basın içtimasında, geçen perşembe Pakistan'dan dönen iki insana Covid-19 teşhisi konulduğunu duyurdu.

Dünün öne çıkan gelişmeleri için