KGF Umumi Müdüriyetine Kasım Akdeniz atandı

KGF Umumi Müdüriyetine Kasım Akdeniz atandı

25 Mart 2020 0 Yazar: Larus

KGF Umumî Müdüriyetini yürüten İsmet Gergerli’nin hizmetinden ayrılması üzerine, alanına Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Umumi Yöneticisi Kasım Akdeniz atandı.

Kariyerine 1987’de Yapı ve Kredi Bankası Teftiş Şurası’nda başlayan Akdeniz, 1996-2011 yılları arasında kredi eserlerinin ve süreçlerinin oluşturulması, kredi tahsis ve izleme sistemlerinin kurulması ve işletilmesi, kredi siyasetlerinin oluşturulması ve koordinasyon ortamları başta olmak üzere yönetici, yönetici ve küme lideri kademelerinde idare sorumlulukları aldı.

Bu mühlet içerisinde TBB nezdindeki Bankacılık Yasası ve alt yönetmeliklerinin hazırlanmasına ait çalışma kümelerinde, KKB Kurumsal Büro Kurulması Çalışma Kümesi, Krediler Üzerindeki Aracılık Maliyetleri Çalışma Kümesi ve Kredi ve Karşılıklar Çalışma Grubu’nda üyelik, KGF Çalışma Öbeği ve Risk Merkezi Çalışma Kümesi’nde başkanlık vazifelerini üstlenen Akdeniz, 2007 yılında KKB Idare Şurası Lideri, 2005 – 2011 yılları arasında da idare konseyi üyesi olarak hizmet yaptı.

Ekim 2011 itibariyla KKB’ye Umumî Yönetici olarak atanan Kasım Akdeniz, bugün itibariyle KGF Umum Yöneticisi olarak hizmete başladı.