Selçuk Bayraktar: Yerli medikal teneffüs cihazı üretimini destekliyoruz

Selçuk Bayraktar: Yerli medikal teneffüs cihazı üretimini destekliyoruz

23 Mart 2020 0 Yazar: Larus

Selçuk Bayraktar, içtimaî medya hesabından yaptığı görüntülü paylaşımla, tüm yerküreyi tesiri altına alan korona virüsle uğraşta hastaların tedavisinde kullanılacak gerçek ve teknolojik cihazların değerine vurgu yaptı.

“TÜM YERKÜRE MEDİKAL VENTİLATÖR ÜRETİMLERİNİN PEŞİNE DÜŞTÜ”

Korona virüs salgını ile savaşta zatî önlemlerin alınarak, içtimaî aralığın korunması gerektiğini ve zarurî haller dışında haneden çıkılmamasını lisana getiren Bayraktar, “Bu savaşın vesair ayağı, sıhhat emekçilerimize, hastaların tedavisi için gerçek teknolojik cihazları sağlamaktan geçiyor. Şu anda tüm yerküre devletleri teneffüs cihazı eksikliğini gidermek için gelişmiş bir cihaz olan medikal ventilatör üretimlerinin peşine düştü” sözlerini kullandı.

“HIZLI ÜRETİM İÇİN DESTEK OLMAYA VE 250 CİHAZ SİPARİŞİ VERMEYE KARAR VERDİK”

Türkiye’de geliştirilen yerli ağır bakım ventilatörlerinin süratli üretimi için 250 cihaz siparişi vereceklerini belirten Selçuk Bayraktar, “Son periyotta Türkiye’de uygulanan Ar-Ge siyasetleri ve destekleri sayesinde ortaya çıkan teknoloji teşebbüsü firması BİOSYS’in geliştirdiği yerli ağır bakım ventilatörleri pilot seviyede üretildi ve devletimizde muvaffakiyetle kullanılıyor. Baykar olarak, BİOSYS firmasına süratli üretim için destek olmaya ve 250 cihaz siparişi vermeye karar verdik. Bu cihazları, gerekmesi halinde Türkiye’de kullanılmak ya da muhtaçlık sahibi dost ve kardeş memleketlere gönderilmek üzere devletimizin ilgili kurumlarına armağan edeceğiz” biçiminde konuştu.

Yerli ve ulusal üretimin değerine dikkat çeken Bayraktar, “Ülkelerin kendi yerli ve ulusal teknolojilerini geliştirmesinin ne kadar kıymetli olduğunun ortaya çıktığı bu devirde, ulusal teknoloji hamlesi ruhunu kavramış tüm teknofest paydaşlarımızı ve vesair ek vermek isteyenleri, imkanları dahilinde bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum. Daima birlikte başaracağız” diyerek açıklamasını sonlandırdı.