Eski Bakkt CEO’su Argümanları Yalanladı!

Eski Bakkt CEO’su Argümanları Yalanladı!

22 Mart 2020 0 Yazar: Larus

Bitcoin türev eser alım satım platformu Bakkt‘ın eski CEO’su Kelly Loeffler, geçtiğimiz günlerde nispeten sert tezler ile karşı zıdda kaldı. Loeffler, Bakkt CEO’su iken alınan bir acil durum kararı ve koltuğun sıhhat nedenleri ile boşa çıkmasından ötürü Senato’ya girmeyi başarmıştı.

Eski Bitcoin Türev Platformu CEO’su, Zımnî Malumatları Mi Kullandı? Coronavirüs bunalımının ABD’ye de bulaştığı günlerin başında yapılan bilinmeyen bir Senato Sıhhat Komitesi toplantısından sonra eski CEO’nun 1 milyon dolardan ziyade pay senedi satması, tartışmaların fitilini ateşledi. Içtima 23 Ocak tarihinde yapıldı ve Loeffler içtimanın derhal akabinde önemli bir pay senedi satarak, uzaktan çalışma ile ilgili şirketlerin paylarına yatırım yapmış üzere gözüküyor.

21 Mart tarihinde Fox News’e çıkan Loeffler, husus hakkında açıklama yaparak argümanlara karşılık verdi. Alma yahut satma kararını kendisinin vermediğini belirten Loeffler, bunun yatırım danışmanları tarafından yapıldığını vurguladı. Loeffler açıklamasının devamında kendi parası ile yapılan yatırımlar hakkında yalnızca bu yatırım gerçekleştikten sonra bilgilendirildiğini de tabir etti.

Loeffler, bir küme profesyonel yatırım danışmanının kendi portföyünü yönetmekten sorumlu olduğunu ve finansal hizmet sanayisinde çalışmasından beri tıpkı küme ile yoluna devam ettiğini belirtti. Birtakım isimler Loeffler’i Senato içtimasında verilen bilinmeyen malumatları kullanıp satış yapmakla suçlasa da, Loeffler bunu katiyen yalanladı ve bu malumatları yatırım danışmanları ile paylaşmadığını belirtti.

Loeffler’in telekonferans firması Citrix’in paylarına 100.000 dolar ile 250.000 dolar arasında yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Bu makale birinci olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır