Bakan Turhan’dan sıhhat çalışanlarına ‘ücretsiz ulaşım’ açıklaması

Bakan Turhan’dan sıhhat çalışanlarına ‘ücretsiz ulaşım’ açıklaması

23 Mart 2020 0 Yazar: Larus

Bakan Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm yerküreye yayılan Kovid-19’a yakalanan hastaların güzelleştirilmesi için fedakarca çalışan sağlıkçılara teşekkür etti.

Yerküre umumunda binlerce insanın irtihaline neden olan Kovid-19’a karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başta Sıhhat Bakanlığı olmak üzere hükümetin ve milletin canla başla savaş verdiğini lisana getiren Turhan, şöyle devam etti:

“Bu savaşın en önünde her türlü tehlikeyi göze alarak hizmetlerini bölgesine getiren sıhhat çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Biz de işlerinden yorgun argın meskenlerine dönecek sıhhat çalışanlarımızı İstanbul’da Marmaray, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de İzban’da fiyatsız olarak ağırlayacağız. Laf konusu tatbik bugün itibarıyla başlayacak.”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI AYAKTA ALKIŞLIYORUZ” 

Sıhhat çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İzban’dan faydalanmak için yalnızca kimliklerini göstermelerinin yerinde olacağına dikkati çeken Turhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ailesi olarak sıhhat çalışanlarının fedakarca uğraşlarında her hengam yanlarında olduklarını bildirdi.

Turhan, tüm Türkiye üzere tüm sıhhat çalışanlarımızı ayakta alkışladıklarını laflarına ekledi.